Aranan
Sık Kullanılanlara Ekle Sık Kullanılanlara Ekle
Giriş Sayfası Yap Giriş Sayfası Yap
Menü

 
Haberler\TÜRKİYE YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ
TÜRKİYE YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ
 
HOY-DER Yönetim Kurulundan Başkan Mahmut Toros ve Yönetim Kurulu Üyesi Salih Toros da toplantılara katıldı.
Türkiye genelinde faaliyet gösteren Yörük Türkmen derneklerimiz, federasyonlarımız, konfederasyonlarımız ve Yörük Türkmen kültürüne gönül vermiş tüm katılımcıların oy birliği ile 07.02.2015 tarihinde, saat 18.50 de Bursa ili Orhaneli ilçesinde yapılan “Yeniden Diriliş Çalıştayı”nda “Türkiye Yörük Türkmen Birliği”ninkurulması kararı alınmıştır.
Amacımız;
Türkiye Yörük Türkmen Birliği;ülke bütünlüğünü tesis, dil birliğinin devamı, ideal birlikteliği sağlanması, Dünya Türklüğü ile kucaklaşarak dünya emperyalizminin mezalimi altındaki Doğu Türkistan, Ortadoğu, Balkan ve Kafkas Türkleri başta olmak üzere Dünya Türklüğüne sahip çıkarak, Türk kimliği ve kültürünün yaşatılmasıdır.
Türkiye Yörük Türkmen Birliği, İslam Coğrafyası ve Türk Dünyası ile bütünleşmeyi, kucaklaşmayı kendisine ilke edinmiştir. İslam Coğrafyası ve Türk Dünyasında yaşanan zulüm, baskı ve hatta katliamlar biz Yörük Türkmen camiasını derinden yaralamaktadır. Bu yapılan zülüm işkence ve katliamların bir an önce durdurulması konusunda gerekli girişim ve faaliyetlerin yapılması bizlerin birinci önceliğidir.
 İslam coğrafyası ve Türk Dünyasının en önemli kalelerinden biri olan Misak-ı Milli sınırlarımız içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti isminin, bağımsızlığımızın sembolü olan ay-yıldızlı bayrağımızın,üniterdevlet yapımızın hiçbir ortamda tartışmaya açılamayacağı ve pazarlık konusu edilemeyeceği, Türkiye Cumhuriyetinin resmi dilinin Türkçe olduğu gerçeğinin değiştirilemeyeceğini önemle vurgular, milli değerlerimize sahip çıkmanın asli görevimiz olduğunu belirtiriz.
 Ülkemizin doğu, güneydoğubaşta olmak üzere,muhtelifbölgelerindeterör odaklarının devleti ve hukuku yok sayan bölücü, ayrıştırıcıve yıkıcı faaliyetlerinin bir an önce durdurulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğininsağlanması,doğu ve güney doğuda yapılan bu etnik ayrımcılığın milletimizezarar ve rahatsızlıkverdiğinden,bölgede acilen hukukun üstünlüğünün sağlanması gerekmektedir.
 Yörük Türkmen camiası olarak, doğu ve güney doğuda yaşayan Türkmen kardeşlerimizle bütünleşmek, bölge halkıyla sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak, ülke bütünlüğüne katkı sağlamak amacıyla en kısa sürede çalışmalara başlanılacaktır.
 Yörük Türkmen Birliği ülkemiz ve milletimiz için her türlü fedakârlığa katlanmayı, çileyi şerbet olarak içmeyi kendisine ilke edinmiş bir gönül hareketidir. Yapılan “Yeniden Diriliş Çalıştayı”nın ve bu çalıştayda ortaya çıkan sonuçların Türk İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder,
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
                                    Bursa – Orhaneli    08.02.2015   4.00
TÜRKİYE YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ
Listeye Geri Dön

Haberler  Kategorisindeki Diğer Yazılar
SİNDEL YAYLASI YÖRÜK ŞÖLENİ 8 HAZİRAN 2019 DA YAPILACAK
SİNDEL YAYLA ŞÖLENİ 23 AĞUSTOS'TA YAPILACAK
EN KOLAY PROJEYE EN KOLAY HİBE
HONAMLI TEKELERİ YARIŞTI
Honamlı Keçisi Irk Olarak tescil edildi.
Honamlı Yörükleri 15. Sindel Yaylası Yörük Şöleni Yapıldı
TÜRKİYE YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ
TÜRKİYE YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ KURULUYOR
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Atatürk Ölmedi!Duyurular
Sevindiklerimiz & Üzüldüklerimiz
Ulusal Haberler
Anket
Henüz anket eklenmemiş.
Kullanıcı Girişi
 Email :  
 Şifre   :
Yeni Üye | Şifremi Unuttum 
Faaliyet Takvimi (Ekim)
# Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
40  123456
4178910111213
4214151617181920
4321222324252627
4428293031   

Nöbetçi Eczaneler

Antalya'da Hava
Isparta'da Hava
Honamlı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği honamli@honamliyorukleri.org.tr - WebMail